Projekt Přírodní zahrada

24.11.2021

"Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí."

"Učíme se na zahradě"

www.mzp.cz      www.sfzp.cz

Naše škola získala dotaci od SFŽP na projekt "Učíme se na zahradě" v rámci výzvy č.: NPŽP 7/2019 v rámci Národního programu životního prostředí

Z dotace škola pořídila např. hmatový chodník, školní a informační tabuli, dendrofon, vyvýšené záhony, stolky a lavice, lupy, mikroskop, houpací síť, meteobudku, hmyzí hotel, ježkovník, krmítko pro veverky, krmítka a budku pro ptáky, jabloň, ovocné keře a další. Cílem projektu je zkvalitnit technické a didaktické zázemí pro výuku na zahradě mateřské školy prostřednictvím úpravy stávající zahrady. Děti tak budou prakticky sledovat vývoj rostlin, poznávat podmínky potřebné pro jejich růst, budou zblízka poznávat živočichy v zahradě a sledovat jejich podmínky pro život, poznávat přírodní materiály, budou rozvíjet vědomí o rozmanitosti forem života a pocit odpovědnosti za životní prostředí. Projekt navrhuje zahradu v souladu s principy přírodních zahrad, se zřetelem na rozvoj dětí ve všech směrech. Prvky environmetální výchovy v MŠ umožní dětem osobní zkušenost s přírodou, kterou mohou zažívat všemi smysly. Předkládaným projektem navazujeme na již existující zahradu, v níž máme ovocné stromy a keře, listnaté i jehličnaté stromy, malý záhon, vrbové stavby (teepee a tunel), kompost pro trávu a listí, což jsme budovali vlastními silami za pomoci rodičů dětí, případně pracovníků technických služeb obce.

Tel.: +420 731 449 286
Vytvořeno službou Webnode